Autor: Archidiecezja Łódzka
Warsztaty „Kościół Świadomy Celu”

„Świątynia nie jest po to, żeby człowiek miał poczucie bezpieczeństwa przy swoich grzechach. Świątynia jest miejsce modlitwy, miejscem słuchania Pana Boga”- mówił Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś podczas Mszy Św. sprawowanej na rozpoczęcie warsztatów „Kościół Świadomy Celu.”

W dniach 19-20 listopada 2021 r w Ośrodku Rekolekcyjnym Archidiecezji Łódzkiej w Porszewicach trwają  warsztatu „Kościół Świadomy Celu”. Jest to kontynuacja warsztatów, których I moduł odbył się w październiku. Listopadowe warsztaty zgromadziły ponad 100 uczestników (duszpasterzy i osoby świeckie) proboszczów, liderów i odpowiedzialnych za parafie, wspólnoty, ruchy i stowarzyszenia z całej Polski.

Szkolenie zostało objęte patronatem Zespołu KEP ds. Nowej Ewangelizacji i prowadzone jest przez Wspólnotę Chrystusa Zmartwychwstałego “Galilea”. Przez dwa dni uczestnicy pochylają się nad treścią książki „Kościół świadomy Celu” Ricka Warrena. Wspólnie szukają odpowiedzi na pytanie, jak prowadzić wspólnoty, by były ewangelizujące i świadomie prowadziły członków do wzrostu i posługi.

„Dzięki tym warsztatom możemy przyjrzeć się na nowo jaki jest cel Kościoła i cel tego co robimy. Dzięki tym warstwom można zobaczyć czy mamy w sobie te filary, które przekazał nam Jezus w najważniejszym przykazaniu miłości Boga i bliźniego”- mówi o. Krzysztof Czerwionka CR- założyciel i pasterz Wspólnoty Chrystusa Zmartwychwstałego „Galilea”

Warsztaty rozpoczęła Msza Św. pod przewodnictwem Metropolity Łódzkiego. W swoim słowie Ksiądz Arcybiskup odnosił się do Ewangelii, w której Jezus wyrzuca kupców ze Świątyni. Duchowny zwracał uwagę na to, że tu nie problemem są pieniądze, ale fakt, że Świątynia stała się schronieniem dla zbójców. „Świątynia nie jest po to, żeby człowiek miał poczucie bezpieczeństwa przy swoich grzechach. Świątynia jest miejsce modlitwy, miejscem słuchania Pana Boga. Słuchanie Boga nie zawsze musi być bezpieczne i nie zawsze musi nam dawać poczucie bezpiecznej stabilizacji. Jeśli to jest rzeczywista relacja, to ona nie może być zastygła”- mówił kaznodzieja.

Kolejna edycja szkolenia ruszy wiosną 2022 r. Wszelkie informacje będą dostępne na stornie internetowej Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji.

Książkę „Kościół Świadomy Celu” można zamówić w Księgarni Przystanek Jezus – https://ksiegarnia.przystanekjezus.pl/produkt/kosciol-swiadomy-celu/