Autor: Wydział Duszpasterstwa Archidiecezji Łódzkiej
Wyświetleń: 782
Uroczystość Chrystusa Króla - 21 XI 2021

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej na niedzielę 21 listopada 2021 r.

 1. Dziś (21 listopada) możemy złożyć ofiarę do puszek na rzecz migrantów z granicy polsko-białoruskiej. Środki zebrane podczas tej kwesty zostaną przeznaczone na finansowanie działań pomocowych na terenach przygranicznych oraz na proces długotrwałej integracji uchodźców, którzy zdecydują się pozostać w Polsce.
 2. Z okazji 100-lecia archidiecezji łódzkiej, 27 listopada br. w łódzkiej bazylice archikatedralnej odbędzie się pielgrzymka, na którą zaproszeni są muzycy kościelni (organiści, dyrygenci, kantorzy, chórzyści, schole, zespoły wokalno-instrumentalne) oraz zakrystianie.
 •  godz. 11.00 – koncert organowy,
 •  godz. 11.15 – konferencja,
 •  godz. 12.00 – Eucharystia z abp. Grzegorzem Rysiem.
 1. Zapraszamy na KursuNowe Życie do Kościoła Akademickiego Panien Dominikanek w Piotrkowie Tryb. (ul. Rycerska 3) w dniach 27-28 listopada 2021 (sobota-niedziela). W kursie mogą wziąć osoby pełnoletnie. Szczegółowe informacje dotyczące zapisów na stronie http://www.upanien.parafia.info.pl oraz https://www.facebook.com/upanien.
 2. Zapraszamy na film dokumentalny o słudze Bożej Stanisławie Leszczyńskiej pt. „Położna” w reżyserii Marii Stachurskiej do Łódzkiego Domu Kultury 21 i 27 listopada godz. 16.00. Bilety do nabycia w kasie ŁDK lub na stronie: https://kino.ldk.lodz.pl/film?title=polozna.
 3. Duszpasterstwo Pracowników Nauki zaprasza nauczycieli akademickich na spotkanie formacyjne, które odbędzie się w środę 24 listopada o godz. 19.00 w parafii św. Alberta Chmielowskiego w Łodzi (ul. Św. Alberta 7). W programie Msza św. oraz konferencja pt.: Mediatyzacja religii, jako wyzwanie duszpasterskie, którą wygłosi ks. prof. UKSW dr hab. Rafał Leśniczak, kierownik Katedry Komunikacji Społecznej, Public Relations i Nowych Mediów Instytutu Edukacji Medialnej i Dziennikarstwa UKSW.
 4. W ramach konsultacji synodalnych Duszpasterstwo Małżeństw Niesakramentalnych zaprasza na spotkanie: Rodzina zrekonstruowana jako system, które odbędzie się
  28 listopada o godz. 18.00 w par. Apostołów Piotra i Pawła w Łodzi (ul. Nawrot 104).