Autor: Anna Sadowska
Parafia Najświętszego Sakramentu |  Poznajemy świętych i błogosławionych

W parafii Najświętszego Sakramentu w Łodzi na Radogoszczu-Wschodzie co miesiąc parafianie mają okazję bliżej poznać wybranych świętych i błogosławionych.

Jednym z nich był błogosławiony kardynał Wyszyński, którego sylwetkę bardzo ciekawie przybliżył ks. Jacek, a dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 184 w Łodzi przygotowały prace plastyczne na jego temat. Wystawę konkursowych prac można oglądać w kościele, podziwiając różne techniki wykonania.

Ostatnio parafię odwiedził franciszkanin o. Piotr Szczepański, redaktor Rycerza Niepokalanej, który opowiadał o świętym Maksymilianie Maria Kolbe. Można było też przy tej okazji poznać dzieło świętego, Rycerza Niepokalanej.

Celem przedstawiania sylwetek świętych i błogosławionych jest pomoc parafianom we wzrastaniu w wierze, aby znając historię ich życia, mieli okazję się przekonać, że świętość jest dostępna dla każdego.