Autor: ks. Przemysław Kansy / Fot. Filip Cybulski
Pabianice: Noc Świętych 2021
Po raz kolejny w parafii św. Maksymiliana Kolbego w Pabianicach odbyła się 31. października br., Noc Świętych. Tegorocznemu spotkaniu towarzyszyło hasło: ,,Nie lękajcie się być świętymi", św. Jana Pawła II. Rozpoczęło się ono wyjątkowo w Sali audiowizualnej od pantomimy ,,Krzesło", w przygotowanie, której zaangażowali się uczniowie z klas drugich, z 1 Liceum Ogólnokształcącego im. Jędrzeja Śniadeckiego w Pabianicach. Następnie wszyscy zebrani udali się w procesji przy śpiewie Litanii do Wszystkich Świętych, z relikwiami 24 świętych i błogosławionych, pochodniach i Księgą Ewangelii do górnego Kościoła, gdzie nastąpiło odczytanie Ewangelii oraz została wygłoszona przez ks. Kamila Gregorczyka katecheza o świętości. W dalszej części miała miejsce adoracja Najświętszego Sakramentu poprzez śpiew i rozważania, przygotowana przez młodzież i indywidualne błogosławieństwo wszystkich uczestników, po którym miała miejsce agapa.