Autor: Caritas Archidiecezji Łódzkiej
Wyświetleń: 175
Mleko dla Libanu

648 puszek mleka w proszku dla niemowląt wyjechało z Magazynu Caritas Archidiecezji Łódzkiej jako darowizna dla dzieci w Bejrucie, w Libanie.

Mleko podarowała na ten cel firma Mead Johnson Nutrition Trading Poland Sp. z o.o. Za miesiąc darowizna dotrze do Bejrutu, gdzie za pośrednictwem należącego do Seminarium Redemptoris Mater Stowarzyszenia Oum al Fadi i łódzkiego Stowarzyszenia „Dom Wschodni – Domus Orientalis” mleko otrzymają rodziny potrzebujące wsparcia.

Caritas Archidiecezji Łódzkiej i Dom Wschodni od ponad roku pomagają mieszkańcom Bejrutu. Wszystko zaczęło się od natychmiastowego wsparcia dla ofiar sierpniowej eksplozji w porcie, a teraz okazuje się, że wybuch nie był wcale najważniejszym problemem Libanu, który od lat pogrążony jest w kryzysie gospodarczym, politycznym i społecznym, zagrażającym jego istnieniu. Jednym z ostatnich problemów jest brak dostępu do mleka w proszku. Jeśli już udaje się dotrzeć do jakieś źródła czarnorynkowego, to koszt jednego opakowania mleka stanowi 1/10 miesięcznego wynagrodzenia.

Pomoc, która do Libanu płynie z Polski, trafia bezpośrednio do konkretnych rodzin, które są typowane przez grupę roboczą, składającą się ze współpracowników parafii św. Michała w Bejrucie oraz pracowników „Domu Wschodniego”.