Autor: ks. Paweł Kutynia
Wyświetleń: 208
Łącznik – strefa poradnictwa specjalistycznego w parafii św. Mateusza i św. Wawrzyńca w Pabianicach

Parafia św. Mateusza i św. Wawrzyńca w Pabianicach zaprasza osoby, które znalazły się w kryzysie do udziału w bezpłatnym poradnictwie specjalistycznym. Każda osoba będzie miała możliwość skorzystać ze spotkań z duszpasterzem, psychoterapeutą, prawnikiem, pracownikiem socjalnym, terapeutą, w zależności od zdiagnozowanego źródła kryzysu, który wystąpił w rodzinie. Aktualnie trwają zapisy. Są jeszcze wolne miejsca.

Uzależnienia, trudności w komunikacji, trudności wynikające z wychowania dzieci, problemy finansowe – to kilka z czynników mogących powodować kryzys w życiu osobistym, w związku i w rodzinie. Inne rodziny cierpią z powodu przemocy, utraty dziecka, bliskiego członka rodziny (szczególnie w okresie pandemii) oraz załamania wiary. Często mimo dobrej woli, niezbędna staje się pomoc osoby trzeciej, która towarzyszyłaby w pokonywaniu kryzysu. Punkt poradnictwa, którego działalność rozpoczynamy przy Parafii ma przynieść realną pomoc osobom, mającym trudności w podjęciu dialogu, który stałby się właściwą, indywidualną dla nich ścieżką do osiągnięcia zgody, trwałej poprawy relacji, przebaczenia, zrozumienia
i umocnienia wiary – mówi Aneta Szustak, koordynator projektu.

Projekt „Łącznik-strefa poradnictwa specjalistycznego” jest skierowany do mieszkańców Pabianic i okolic. Realizowany jest od lipca do grudnia 2021 r. Szczegółowe informacje i zapisy: Parafia św. Mateusza i św. Wawrzyńca w Pabianicach, tel. 728 635 636.


Parafii św. Mateusza i św. Wawrzyńca:

Parafia św. Mateusza i św. Wawrzyńca wraz z zabytkowym XVI wiecznym Kościołem jest najstarszą Parafią w Pabianicach. W tym kościele św. Maksymilianowi Marii Kolbemu objawiła się Matka Boska w dwiema koronami jako symbol łaski czystości i męczeństwa. W Parafii działają, m.in. Wspólnota Dobrego Pasterza, Grupa Żywego Różańca, Apostolstwa Modlitwy za Dusze w Czyśćcu Cierpiące, spotkania grupy AA. Bieżące informacje o działaniach w Parafii zamieszczane są w ogłoszeniach na stronie https://mateuszpabianice.pl/ oraz na Facebooku.

 

Realizator: Parafia św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty i św. Wawrzyńca Diakona i Męczennika
Biuro projektu/kancelaria parafialna, ul. ks. Piotra Skargi 1; 95-200 Pabianice,
tel. 728 635 636; [email protected]