Autor: ks. Stanisław Haładaj
Ewangelizacja przed Pierwszą Komunią Świętą w parafii św. Jana Chrzciciela w Łodzi

W parafii św. Jana Chrzciciela w Łodzi zostały wygłoszone po raz pierwszy katechezy ewangelizacyjne wg schematu Kursu Filipa dzieciom pierwszokomunijnym i ich rodzicom. Członkowie wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym Effatha wraz ze swoim zespołem muzycznym pod kierunkiem ks. Proboszcza Stanisława Haładaja przez trzy kolejne wieczory w piątki października proklamowali Słowo Boże, dawali świadectwo wiary, poprzez śpiew, dynamiki, animacje, materiały audiowizualne przekazywali treść kerygmatu.

Katechezy zostały wcześniej dokładnie przygotowane i odpowiednio dostosowane dla dzieci i ich rodziców tak, aby ich zaprosić do odnowienia wiary i ogłoszenia Jezusa swoim Panem i Zbawicielem. Mamy nadzieję, że ziarno Słowa, zasiane w ich sercach, z pomocą Ducha Świętego będzie wzrastało i przyniesie trwałe owoce żywej wiary.