Autor: Parafia św. Jana Chrzciciela Łódź
Cykl wykładów i dyskusji w kościele parafialnym św. Jana Chrzciciela w Łodzi na Złotnie

Z inicjatywy parafian i Domowego Kościoła w dniach 11 do 15 października 2021 r. został zorganizowany w kościele parafialnym św. Jana Chrzciciela w Łodzi na Złotnie cykl wykładów i dyskusji, których głównym przesłaniem były rozmowy o sprawach ważnych, intrygujących, takich, które nurtują wielu z nas. Przez 4 dni o g. 18.45 były wygłaszane przez prelegentów konferencje z zakresu biologii, biotechnologii, biznesu, edukacji i sztuki w ujęciu współczesnej nauki Kościoła i w odniesieniu do duchowości chrześcijańskiej. Nasze spotkania zwieńczył w piątek specjalny koncert profesjonalnych filharmoników. Tematy konferencji to:

1. Nauka i wiara w perspektywie współczesnej biologii

2. Wolna przedsiębiorczość w społecznej nauce Kościoła

3. Rozum i wiara we współczesnej edukacji,

4. Prawda i piękno, wielość obrazów rzeczywistości w sztuce.

Zapraszamy na stronę wiararozumpiekno.pl i na profil na Facebooku, gdzie dokładnie przybliżamy prelegentów i ich wykłady. Inspiracją do podjęcia tej inicjatywy były słowa św. Jana Pawła II z encykliki Fides et ratioWiara i rozum są jak dwa skrzydła, na których duch ludzki unosi się ku kontemplacji prawdy. Współczesny katolik winien być świadom braku sprzeczności między nauką, wiarą i rozumem.