Autor: Wydział Duszpasterstwa Archidiecezji Łódzkiej
XXVI Niedziela Zwykła - 26 IX 2021

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej na niedzielę 26 września 2021 r.

1. We wtorek 28 września przypada 10. rocznica święceń biskupich ks. abp. Grzegorza Rysia. W tym dniu o godz. 12.00 w archikatedrze łódzkiej odprawiona zostanie Msza św.
    w intencji Metropolity Łódzkiego, na którą serdecznie zapraszamy.
  2. Koronka na ulicach miast, jak co roku, zgromadzi nas na skrzyżowaniach ulic 28 września
    o godz. 15.00
    w rocznicę beatyfikacji bł. ks. Michała Sopoćko – spowiednika św. Faustyny. Będziemy prosić o Miłosierdzie Boże dla nas i o pokój na świecie. Niech przez chwilę świat zatrzyma się w zadumie i kontemplacji Bożego Miłosierdzia.
  3. Jubileuszowa pielgrzymka do bazyliki archikatedralnej łódzkiej osób życia publicznego: parlamentarzystów, władz rządowych i samorządowych oraz radnych: wojewódzkich, powiatowych, miejskich i gminnych, Wojska, Policji, Straży Pożarnej, Straży Miejskiej, Służby Więziennej, Lasów Państwowych, Straży Granicznej, Służby Celnej, Inspekcji Ruchu Drogowego, Krajowej Administracji Skarbowej oraz innych służb mundurowych, a także związków zawodowych odbędzie się we wtorek 5 października br. w uroczystość́ Św. Siostry Faustyny, Patronki Łodzi. W programie o godz. 17.00 – konferencja bp. Piotra Jareckiego Kluczem jest wychowanie i kultura, o godz. 18.00 – Msza św. pod przewodnictwem i z homilią abp. Grzegorza Rysia, a następnie procesja z relikwiami św. Faustyny z bazyliki archikatedralnej do pomnika Patronki Łodzi (pl. Niepodległości 1).
  4. Przygotowanie dorosłych do przyjęcia sakramentu bierzmowania rozpocznie się w piątek
    1 października 2021 r. w Archidiecezjalnym Ośrodku Katechumenalnym w Łodzi. Więcej informacji na stronie: www.katechumenat-lodz.blogspot.com.