Autor: Wydział Duszpasterstwa Archidiecezji Łódzkiej
Wyświetleń: 537
XXIV Niedziela Zwykła - 12 IX 2021

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej na niedzielę 12 września 2021 r.

 1. Zgodnie z radziecko-niemieckim porozumieniem zawartym w tajnym protokole paktu Ribbentrop-Mołotow, 17 września 1939 roku, Związek Radziecki zaatakował Polskę.
  Z racji 82. rocznicy tych wydarzeń oraz obchodzonego Dnia Sybiraka zapraszamy do bazyliki archikatedralnej w Łodzi w niedzielę 19 września o godz. 12.30 na Mszę św., by uczcić pamięć o bohaterskich obrońcach naszej Ojczyzny i oddać hołd Rodakom zesłanym na Syberię, do Kazachstanu czy Rosji.
 2. X Wojewódzkie Święto Pszczoły, czyli pszczelarskie dożynki, odbędą się 19 września
  w parafii pw. Św. Ap. Piotra i Pawła w Łodzi (ul. Nawrot 104). O godz. 10.00 Msza św., a po niej wykłady i kiermasz produktów pszczelich.
 3. Zarząd Ekumenicznej Szkoły Biblijnej w Łodzi informuje o rekrutacji na nowy rok nauki. Celem Szkoły jest przede wszystkim pogłębienie życia chrześcijańskiego w świetle żywego Słowa Bożego. Wykładowcy należą do różnych Kościołów chrześcijańskich. Drugi cykl wykładów będzie poświęcony osobie Jezusa Chrystusa w kontekście historycznym, kulturowym i społecznym. Wykłady będą się odbywać w jedną sobotę miesiąca od października 2021 r. do czerwca 2022 r. Zapisy trwają w sekretariacie Ekumenicznej Szkoły Biblijnej przy Wydziale Duszpasterstwa Kurii Archidiecezji Łódzkiej w Łodzi (ul. ks. Skorupki 3). Jeśli sytuacja epidemiologiczna na to pozwoli wykłady będą realizowane stacjonarnie. Więcej informacji na stronie internetowej: www.ekumenicznaszkolabiblijna.pl.
 4. Archidiecezjalny Ośrodek Katechumenalny 20 września rozpoczyna kolejny rok przygotowania dorosłych do przyjęcia sakramentów inicjacji chrześcijańskiej: chrztu, bierzmowania, eucharystii. Więcej inf. na stronie: www.katechumenat-lodz.blogspot.com
 5. Caritas Archidiecezji Łódzkiej poszukuje osoby do pracy na stanowisku:
 • kierownik Specjalistycznej Świetlicy Środowiskowej,
 • wychowawca w Specjalistycznej Świetlicy Środowiskowej. (Kandydat powinien mieć wykształcenie zgodne z wymogami ustawy o wspieraniu rodziny i pieczy zastępczej.)
 • Animator zajęć Domu Dziennego Pobytu dla Seniorów.

Kontakt w sprawie pracy: Katarzyna Sekieta: 605 630 693, [email protected]

 1. Zapraszamy na Mszę św. w intencji kobiet dotkniętych chorobą nowotworową, która zostanie odprawiona 15 września 2021 r. o godz. 18.00 w parafii Św. Faustyny Kowalskiej przy pl. Niepodległości. Mszę poprzedzi spotkanie Stowarzyszenia „Łódzki Klub Amazonka” w Auli parafialnej o godz. 16.00.