Autor: Archidiecezja Łódzka
Wyświetleń: 986
X Wojewódzkie Święto Pszczoły

„Służmy sobie wzajemnie tym co mamy: zdolnościami, talentami. Służmy sobie wzajemnie w tych miejscach, gdzie Bóg nas postawił. Uczmy się tego od pszczelej rodziny”- mówił ks. Wiesław Kamiński podczas X Wojewódzkiego Święta Pszczoły.

Uroczysta Msza Św. dziękczynna była sprawowana w parafii św. Apostołów Piotra i Pawła. To wyjątkowe dziękczynienie za dar pracy pszczelego roju jest okazją do propagowania pszczelarstwa, które wykonywane z pieczołowitością jest nie tylko zawodem, ale i pasją. Eucharystii przewodniczył ks. Wiesław Kamiński, który jest kapelanem pszczelarzy.

W swoim słowie skierowanym do wiernych duchowny mówił, że w rodzinie pszczelej wszystko jest poukładane. „Całe życie pszczół to praca. Najpierw praca w ulu- opiekowanie się młodymi pszczółkami, sprzątanie ula, dezynfekcja, budowanie plastrów. Są pszczoły, które bronią ula z poświęcenie życia. Każdy ma jakieś zadanie”- mówił ks. Kamiński.

Duszpasterz pszczelarzy odniósł życie pszczół do funkcjonowania Kościoła. „Każdy ma swoje zadania. Inne zadania mają duchowni, inne mają osoby świeckie żyjące w rodzinie czy w samotności, ale każdy powinien te zadania wykonywać jak najlepiej. Niech to będzie dziś naszym przemyślenie. Możemy uczyć się od pszczół”- podkreślił duszpasterz.

Na zakończenie swoich rozważań duchowny mówił, abyśmy czynili to co jest naszym zadaniem najlepiej jak potrafimy. „Służmy sobie wzajemnie tym co mamy: zdolnościami, talentami. Służmy sobie wzajemnie w tych miejscach, gdzie Bóg nas postawił. Uczmy się tego od pszczelej rodziny.”

Przed błogosławieństwem zostały wręczone puchary ufundowane przez Wojewodę Łódzkiego Pana Tobiasza Bocheńskiego. Nagrodzone zostały osoby, które wykonały kosze przekazane w procesji z darami.

Po Mszy Św. był czas na rozwijanie swojej wiedzy w zakresie pszczelarstwa. W dolnym kościele swoje wykłady wygłosili mgr. Inż. Bożena Stępień oraz prof. dr hab. Paweł Chorbiński.

Na uczestników uroczystości czekały także kiermasz miodów i produktów pszczelich, grochówka, a także koncert zespołów ludowych.

Galeria zdjęć