Autor: Julia Saganiak
Wyświetleń: 827
Przyjechali z wielu miast, aby śpiewać na chwałę Pana!

Dzisiaj rozpoczęła się IV edycja warsztatów liturgiczno-muzycznych w Porszewicach. Ponad 70 osób przez trzy dni będzie uczyć się poprawnego śpiewania utworów liturgicznych.

W tym roku warsztaty prowadzą: Urszula Rogala, Piotr Pałka, Paweł Bębenek i Rafał Maciejewski. Organizatorem tego wydarzenia jest Agnieszka Podgórska, która w 2019 roku rozpoczęła I edycję tych warsztatów.

- Dwa lata temu zrodził się we mnie pomysł, aby podjąć próbę zorganizowania warsztatów liturgiczno-muzycznych. Moim zamysłem było to, aby dotrzeć do jak największej liczby ludzi, którzy działają przy kościele pod względem muzycznym, ale nie mają doświadczenia, nie są po szkole muzycznej, stawiają pierwsze kroki. Chciałam im dać to, czego chyba sama szukałam. Prowadzenie scholi nie jest łatwą rzeczą, a warsztaty pomogły mi pozyskać informację na temat poprawnego rozśpiewania, czy też tego jak uczyć się utworów. Prowadzący dają ogrom wiedzy przez te trzy dni. Dają poczucie, że jesteśmy im potrzebni do stworzenia dźwięku, który tylko zapisali na kartce. Oprócz tego traktuję te warsztaty jako rekolekcje, ponieważ mamy czas na Mszę Świętą, modlitwę. Poprzez organizację tych warsztatów odnalazłam w sobie to, co kocham robić w życiu najbardziej – śpiewać! I to też chcę dać ludziom, aby dojrzeli w muzyce nie tylko Boga, ale i samych siebie, i że to, co robią jest piękne i nie potrzeba być tutaj zawodowcem - powiedziała inicjatorka warsztatów Agnieszka Podgórska. 

Trzydniowe warsztaty odbywają się w Ośrodku Konferencyjno-Rekolekcyjnym w Porszewicach. Zachęcamy do zapoznania się z bogatą ofertą Uroczyska Porszewice. 

https://uroczyskoporszewice.pl

Galeria zdjęć