Autor: ks. dr Marek Pluta
Małżeństwa z Equipes Notre-Dame rozpoczęły kolejny rok pracy formacyjnej

Małżeństwa z ruchu duchowości małżeńskiej Equipes Notre-Dame rozpoczęły kolejny rok pracy formacyjnej spotkaniem w parafii Miłosierdzia Bożego w Łodzi w sobotę 18 września. Data nie była przypadkowa, ponieważ jest to 25. rocznica śmierci założyciela ruchu - ks. Henri Caffarela, oraz 15. rocznica rozpoczęcia jego procesu beatyfikacyjnego.

Spotkanie rozpoczęło się konferencją o. Tomasza Rakowskiego SI wprowadzającą w temat formacyjny roku: "Małżeństwo chrześcijańskie - zaczyn odnowy rodziny i społeczeństwa". Następnie małżonkowie dzielili się swoimi przemyśleniami i doświadczeniami w grupach roboczych, tzw. ekipach mieszanych. Adoracja Najświętszego Sakramentu była przygotowaniem do Msza św. pod przewodnictwem o. Błażeja OFM, z homilią ks. Marka Pluty. Wszystko przeplatane momentami luźnych rozmów przy kawie i herbacie i zakończone wspólną agapą.

kontakt:
end.org.pl