Autor: Ks. Adrian Anielak
Wyświetleń: 680
Łask: ministranci na wakacyjnym wypoczynku w Tatrach

W dniach 16 – 22 sierpnia 2021 roku ministranci z parafii św. Faustyny Kowalskiej w Łasku wraz ze swoim opiekunem ks. Adrianem Anielakiem wyjechali na wakacyjny wypoczynek do Zakopanego. Pierwszym punktem wyprawy była wizyta w Wadowicach – zwiedzanie  Bazyliki pw. Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny i smakowanie papieskich kremówek w pobliskiej kawiarni.

Po dotarciu na miejsce grupa udała się pod Wielką Krokiew. Drugiego dnia ministranci zawędrowali do największego i jednego z najbardziej znanych jezior tatrzańskich – Morskie Oko. Kolejny dzień przyniósł również wiele radości. Młodzież mogła podziwiać podczas spływu Dunajcem piękno Pienin i spędzić wolny czas w Niedzicy i Dębnie, gdzie zapoznali się z historią gotyckiego kościoła parafialnego wpisanego wraz z innymi drewnianymi kościołami południowej Małopolski na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Czwartego dnia zdobyto Kasprowy Wierch(1987 m n.p.m.). Dotarcie na szczyt ucieszyło wszystkich. Piękne widoki i sprzyjająca pogoda zmotywowała podróżnych do dalszych wędrówek. Wieczorem cała grupa wzięła udział w Mszy św. w Narodowym Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach.

Oczywiście nie mogło zabraknąć w planie podróży Gubałówki, gdzie ministranci udali się w przed dzień wyjazdu. Najważniejszym punktem dnia była wspólna Eucharystia sprawowana u sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi. Ministranci nie tylko zwiedzali, ale przede wszystkim mieli możliwość integracji i poznania swoich zainteresowań.