Autor: s. Anna Potręć
Zmarła śp. s. Klara Szczęch

W wieku 95 lat zmarła śp. s. M. Władysława Klara Szczęch ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP NP.

S. Klara urodziła się w Szynwałdzie. Przed wstąpieniem do Zgromadzenia ukończyła szkołę gospodarczą w swojej rodzinnej miejscowości. W ciągu swojego życia zakonnego s. Klara była tylko na 3 placówkach: od 1947 r. w Liskowie, gdzie najpierw ukończyła szkołę zawodową, specjalizując się w dziewiarstwie,
a  potem w latach 1978 - 2005 była na placówce w Łodzi, ul. św. Stanisława Kostki, we wspólnocie posługującej w Wyższym Seminarium Duchownym. W tym czasie pełniła obowiązki przełożonej domu, pracowała jako intendentka  oraz ofiarnie  angażowała się w inne prace związane z prowadzeniem seminaryjnej kuchni. Od 2005 r. przebywała  w domu prowincjalnym w Łodzi  jako emerytka.

Pogrzeb śp. SIOSTRY  M. WŁADYSŁAWY KLARY  SZCZĘCH  odbędzie się w piątek 06 sierpnia 2021r. w kościele parafialnym Najświętszego Serca Jezusowego i św. M. Małgorzaty Alacogue w Łodzi.

Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona o godz.13.00. Proszę o modlitwę za naszą śp. Siostrę Klarę.