Autor: ks. Kazimierz Sobański
Wyświetleń: 978
Młodzi z parafii św. Wojciecha na wyprawie na Mazurach

W dniach od 8 do 15 sierpnia b.r. wspólnota młodzieżowa z parafii św. Wojciecha w Łodzi wzięła udział w wyjeździe integracyjno-formacyjnym, aby jak co roku, pogłębiać swoje więzi oraz wiarę.

Pod przewodnictwem wikariusza ks. Kazimierza Sobańskiego, zaraz po wspólnej Eucharystii w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia, młodzi wyruszyli w kierunku Mazur. Podczas podróży odwiedzili miasto Szczytno oraz zajrzeli do XIX-wiecznego kościoła św. Apostołów Piotra i Pawła w Użrankach, obok miejsca noclegu. Każdy dzień wyjazdu rozpoczynała Eucharystia oraz wspólna modlitwa za grupę (w tym osoby rozeznające powołanie) z prośbą o piękne i właściwe przeżycie kolejnego dnia. Nierzadko młodzi podejmowali także dyskusje na temat wiary, czy dzielili się swoimi doświadczeniami, gromadząc się przy tym na wspólnym różańcu lub koronce.

W trakcie wyjazdu, młodzież zwiedziła Mrągowo oraz Mikołajki, brała udział w spływie kajakowym, a także w rejsie statkiem, przepływając m.in. przez śluzę w Guziance. Wieczorami urządzano grille, śpiewano ulubione pieśni religijne i słuchano muzyki oraz kontynuowano rozmowy formacyjne. Ponadto, wśród atrakcji znalazł się kameralny koncert szant w Biskupcu. Rekreacyjnie grupa spędzała czas nad jeziorami, na spacerach, grając w gry planszowe oraz badmintona.

Galeria zdjęć