Autor: Wydział Duszpasterstwa Archidiecezji Łódzkiej
Wyświetleń: 1124
XVIII Niedziela Zwykła - 1 VIII 2021

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej na niedzielę 1 sierpnia 2021 r.

  1. W związku z rocznicą eksplozji, która miała miejsce w Bejrucie 4 sierpnia 2020 roku, Ks. Abp Grzegorz Ryś, „Caritas” Archidiecezji Łódzkiej, Stowarzyszenie „Dom Wschodni” oraz parafie archidiecezji łódzkiej organizują pomoc dla chrześcijan Libanu. Z tej racji przeprowadzana jest dziś zbiórka ofiar do puszek przeznaczona na ten cel,a jutro (2 sierpnia), o godz. 18.00, odprawiona zostanie Msza św. w archikatedrze łódzkiej pod przewodnictwem Metropolity Łódzkiego w intencji Libanu. Przed Mszą św. połączymy się z chrześcijanami zgromadzonymi w tym samym czasie na modlitwie w Bejrucie, aby przekazać braterskie pozdrowienie i wspólnie wołać do Boga o pokój w Libanie. Msza św. będzie transmitowana na kanale YouTube archidiecezji łódzkiej.
  2. Ks. Bp Józef Rozwadowski, czwarty ordynariusz w historii diecezji łódzkiej, pełnił posługę pasterską w latach 1968-1986. Zapraszamy we wtorek 3 sierpnia, w 25. rocznicę śmierci, o godz. 18.00 do archikatedry łódzkiej na Mszę św. w jego intencji, celebrowaną pod przewodnictwem Ks. Abp. Grzegorza Rysia.
  3. 96. Łódzka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy21 sierpnia z Sanktuarium MB Zwycięskiej. W pielgrzymce może wziąć udział 300 pielgrzymów niezaszczepionych oraz bez limitu osoby zaszczepione pełnym cyklem szczepień przeciwko COVID-19. Zapisy odbędą się w dniach od 16 do 20 sierpnia w godz. od 10.00 do 12.00 oraz od 17.00 do 20.00 w dolnym kościele parafii p.w. MB Zwycięskiej w Łodzi. Ze względu na weryfikację szczepień, w tym roku zapisy odbędą się tylko w jednym miejscu. W formie on-line będą mogły zapisać się jedynie osoby, które przeszły szczepienie. Szczególną formą pielgrzymowania będzie pielgrzymowanie duchowe. Do tej grupy będzie można zapisać się w każdej parafii. Informujemy, że pielgrzymi mogą przyjąć szczepionkę jednodawkową – Johnson&Johnson w niedzielę 1 sierpnia w godz. od 10.00 do 18.00 w Centrum Służby Rodzinie (ul. Broniewskiego 1a). Szczepienia jednodawkowe są dla osób pełnoletnich.