Autor: ks. Przemysław Kansy
Pabianice: I Piknik rodzinny ,,Na MAXA”

W dniu 26 czerwca br., na placu kościelnym Parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego odbył się przy Bożym błogosławieństwie I Piknik rodzinny ,,Na MAXA”. Celem pikniku było: promowanie wartości rodzinnych  na wzór Maryi i Św. Maksymiliana, odnowienie relacji wypoczynku rodzinnego po pandemii Covid -19, aktywizacja środowiska lokalnego, budowanie trwałych relacji międzyludzkich, czerpanie przykładu z rodziny św. Maksymiliana, budowanie  relacji rodzinnych, wypoczynek na świeżym powietrzu. Wśród licznych atrakcji były: wóz policyjny i strażacki, malowanie kredą na placu przed kancelarii, kolorowanie rysunku Matki Bożej i św. Maksymiliana, trampolina, mini zoo, rodzinny turniej w warcaby, rysujemy swoją rodzinę-prace plastyczne oraz dmuchańce – zjeżdżalnia.