Autor: Wydział Duszpasterstwa Archidiecezji Łódzkiej
Wyświetleń: 1823
IX Niedziela Zwykła - 6 VI 2021

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej na niedzielę 6 czerwca 2021 r.

Msza św. inaugurująca Święto Eucharystii, podczas której parafie otrzymają modlitwę jubileuszową, będzie sprawowana 11 czerwca o godz. 18.00 w bazylice archikatedralnej. Na tę Mszę św. zaproszeni są delegaci ze wszystkich parafii Archidiecezji Łódzkiej, a zobowiązani do obecności na niej są Księża Dziekani lub Wicedziekani.

W ramach obchodów Jubileuszu 100-lecia Archidiecezji Łódzkiej, ks. abp Grzegorz Ryś zaprasza członków Parafialnych Rad Duszpasterskich, Zespołów Synodalnych i przedstawicieli Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich na spotkanie do bazyliki archikatedralnej w dniu 12 czerwca 2021 r. (sobota) na godz. 11.00.

Spotkanie rozpocznie krótka prezentacja historii łódzkiej katedry przedstawiona przez jej Proboszcza ks. prał. Ireneusza Kuleszę. Następnie wykłady wygłoszą: mgr Władysław Woźniak „Działalność Stowarzyszenia Robotników Chrześcijańskich jako przykład społecznego zaangażowania chrześcijan” oraz ks. dr hab. Mieczysław Różański „Duszpasterstwo parafialne w nowopowstałej Diecezji Łódzkiej”.  O godz. 12.00 uroczysta Msza św. w intencji wszystkich zgromadzonych.

W sobotę 12 czerwca o godz. 18.00 w bazylice archikatedralnej łódzkiej, na zakończenie doby eucharystycznej, ks. abp Grzegorz Ryś, metropolita łódzki wprowadzi w posługę akolity
16 mężczyzn – kandydatów do diakonatu stałego.

Salezjanie zapraszają absolwentów klas ósmych, chłopców i dziewczęta, do podjęcia nauki w Technikum Salezjańskim w Łodzi przy ul. Wodnej 34. Szkoła kształci w zawodach: technik mechatronik oraz technik informatyk i jest nieodpłatną szkołą publiczną. Dla uczniów spoza Łodzi możliwe jest zakwaterowanie w Bursie Salezjańskiej. Nabór odbywa się poza internetowym systemem rekrutacji. Dni otwarte odbędą się w niedzielę 13 czerwca o godz. 10.00. Szczegółowe informacje na stronie internetowej: szkolyrzemiosl.edu.pl oraz pod numerem telefonu: 42 671 84 80.