Autor: Wydział Duszpasterstwa Archidiecezji Łódzkiej
Uroczystość Trójcy Świętej - 30 V 2021

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej na niedzielę 30 maja 2021 r.

Zapraszamy na odpust ku czci Matki Bożej Piotrkowskiej w kościele OO. Bernardynów w Piotrkowie Tryb., podczas którego kościół ten zostanie ustanowiony Sanktuarium Matki Bożej Piotrkowskiej. Uroczystości te, pod przewodnictwem Ks. Abp. Grzegorza Rysia, Metropolity Łódzkiego, odbędą się w niedzielę 6 czerwca 2021 r. o godz. 19.00. Ze względu na sytuację epidemiczną Msza św. sprawowana będzie na placu przykościelnym, od strony ul. Narutowicza.

(Obraz Piotrkowskiej Pani, pochodzący z 1625 roku, koronowany był w dniu 1 czerwca 2003 roku przez Ks. Abp. Władysława Ziółka. Korony dla Jezusa i Maryi poświęcił Ojciec Święty Jan Paweł II, podczas Mszy Świętej sprawowanej w Kalwarii Zebrzydowskiej, w dniu 19 sierpnia 2002 roku.)