Autor: Julia Saganiak
Ks. Łukasz Burchard: Dobra Nowina natrafia na ludzki opór

O pytaniach Sanhedrynu i uporze apostołów mówił w porannej Mszy Świętej ksiądz Łukasz Burchard.

10 kwietnia ksiądz Łukasz Burchard celebrował Mszę Świętą w kaplicy domu biskupiego. Podczas homilii mówił o Sanhedrynie, który wielokrotnie zadaje pytania i ostatecznie wydaje wyrok śmierci na Jezusa. W dzisiejszej Liturgii Słowa czytamy, że nakazuje milczeć Piotrowi i Janowi, ponieważ działają oni w imieniu Jezusa Chrystusa.

Zarówno w Ewangelii, jak i w naszej codzienności Dobra Nowina natrafia na ludzki opór. Dlatego duszpasterz zachęcał, abyśmy prosili w tej Eucharystii o gorliwsze słuchanie Boga, o wsłuchanie się w Jego natchnienia, a nie naszą słabość. Przyjmując orędzie Chrystusa Zmartwychwstałego, mamy głosić Ewangelię całemu światu.

W Niedzielę Miłosierdzia Bożego zapraszamy na Eucharystię celebrowaną przez księdza arcybiskupa Grzegorza Rysia w katedrze łódzkiej o godzinie 12.30. Transmisja z tej Mszy Świętej będzie dostępna na kanale Archidiecezji Łódzkiej na YouTube.