Autor: ks. Paweł Kłys
Wyświetleń: 140
Ks. Krych: słuchając i odkrywając Pana każdego dnia, będziemy wzrastać w wierze!  

- To jest zadanie na każdy dzień, dla każdego z nas: byśmy Pana zawsze słuchali, byśmy Go odkrywali, byśmy za Nim szli, a wtedy też wszelkiego rodzaju lęki i trudy, którym będziemy poddawani, będą przez nas zwyciężone, a my będziemy wzrastać w wierze! – mówił podczas dzisiejszej porannej Eucharystii ks. Radosław Krych – duszpasterz akademicki DA5.

W homilii kaznodzieja zwrócił uwagę na uczniów, którzy dowiadują się od Jezusa, że wkrótce ma zakończyć swoją ziemską misję - Jezus odchodzi – a co z nami będzie? – pytają uczniowie. To pytanie brzmi w całej historii Kościoła. Gdzie jest Pan? A Jezus odpowiada – Ja jestem cały czas z wami, Ja was prowadzę do zbawienia, to Ja wam objawiam Ojca, to Ja daję wam życie wieczne! Nie bójcie się! Niech wasze serce nie czuje lęku! Jestem z wami! – tłumaczył duchowny.

- Dobrze, że czasem jesteśmy podobni do Tomasza z dzisiejszej ewangelii. On jest tym, który pokazuje – że mamy przejść taką samą drogę jak on, by zobaczyć, że Jezus jest drogą, że Jezus prawdą o Ojcu, że Jezus jest życiem. Wtedy przestanę się lękać, bo nasz Zbawiciel, nasz Pan, przygotowuje nam miejsce, gdzie będziemy przebywać z Panem na wieki! – zakończył duchowny.

Trwając w Tygodniu modlitw o powołania do służby w Kościele nie zapominajmy o modlitwie w intencji powołanych oraz o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, w sposób szczególny do posługi w Kościele Łódzkim.