Autor: ks. Paweł Kłys
Wyświetleń: 140
Ks. dr Tarabasz: zwyczajność jest prawdziwą mądrością!

Od niedzieli w całym Kościele trwa tydzień modlitw o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W czwartkowy poranek we wspomnienie św. Katarzyny ze Sienny, w kaplicy domu biskupów łódzkich Mszy świętej przewodniczył ksiądz Piotr Tarabasz – duszpasterz akademicki DA5, który w homilii wskazał na świętość, która dokonuje się w codziennej zwyczajności.

Kaznodzieja zauważył, że każdy z nas czasem czuje tęsknotę za życiem zwyczajnym, prostym, o którym mówi dzisiaj Jezus w Ewangelii. Wskazuje On, że ta zwyczajność jest prawdziwą mądrością. To dzisiaj mówi nam też Kościół, kiedy wspominamy św. Katarzynę, która była Doktorem Kościoła. To jest mądrość innej natury. Bo to nie jest doktorat, który daje wyższa uczelnia, który zdobywa się ciężką pracą naukowca, ale jest to doktorat, który możemy otrzymać za proste i święte życie. – podkreślił duchowny.

Zauważył również, że - często szukamy nie wiadomo jakich sposobów, aby zbudować wielkość naszego życia, a czasami wystarczy 100 m. naszego życia, gdzie możemy być święci, gdzie możemy doświadczyć niesamowitych rzeczy, gdzie możemy być świeci. – zaznaczył.

Trwając w czasie pandemii covid-19 przypominamy, że dyspensa od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziela i święta nakazane dla wszystkich mieszkańców Archidiecezji Łódzkiej oraz przebywających na jej terenie obowiązuje do uroczystości Matki Boskiej Królowej Polski tj. 3 maja – włącznie.

zobacz także: Dyspensa od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej w niedzielę i święta nakazane do dnia 3 maja br.