Autor: Archidiecezja Łódzka
Wyświetleń: 210
Ks. Burchard: szukajmy Jezusa w prostocie serca, a na pewno Go znajdziemy!

„Nie mówmy, że nie słyszymy głosu Jezusa Chrystusa, ani nie mówmy, że nie jest obecny w naszym życiu, tylko zacznijmy go szukać. Szukajmy tego, którego kochamy. Szukajmy w prostocie serca, a na pewno Go znajdziemy”- mówił podczas porannej Eucharystii ks. Łukasz Burchard. Msza Św. była sprawowana w domowej kaplicy Księdza Arcybiskupa we Wtorek Wielkanocny.

W swoich rozważaniach duchowny zwrócił uwagę na to, że w jednym zdaniu Maria Magdalena trzykrotnie mówi o Jezusie Chrystusie używając zaimka osobowego, ani razu nie używając Jego imienia. „Maria Magdalena czyni tak dlatego, że dla niej jest oczywiste, że szuka tego kogo kocha.”

Dalej ks. Łukasz zauważył, że są czasem takie momenty w naszym życiu kiedy mówimy, że nie słyszymy głosu Pana Boga i nie czujemy Jego obecności. „Ten i wiele innych fragmentów Ewangelii pokazuje, że Chrystus jest obecny przy pustym grobie, jest obecny na krzyżu, jest obecny w drodze do Emaus iw Jerozolimie. Chrystus jest obecny także w Galilei, przy łowieniu ryb , na wysokiej górze i miejscu pustynnym. Nie mówmy, że nie słyszymy głosu Jezusa Chrystusa, ani nie mówmy, że nie jest obecny w naszym życiu, tylko zacznijmy go szukać. Szukajmy tego, którego kochamy. Szukajmy w prostocie serca, a na pewno Go znajdziemy”- podkreślił kaznodzieja.