Autor: Julia Saganiak
Wyświetleń: 337
Bp Pękalski: Mocni w wierze trwajcie przy Chrystusie Zmartwychwstałym!

W poniedziałek wielkanocny ksiądz biskup Ireneusz Pękalski celebrował Mszę Świętą w katedrze łódzkiej. W drugi dzień świąt Wielkiej Nocy modlił się w intencji chorych na COVID-19, aby mieli w sercach wiarę, że Jezus zmartwychwstały jest przy nich.

Podczas homilii mówił, że wspominamy niezwykłe wydarzenie w historii świata i człowieka, jakim jest fakt zmartwychwstania Jezusa.

- Jezus przywracając życie swojemu martwemu ciału, dokonał niesłychanego cudu i potwierdził, że jest prawdziwym Mesjaszem, jedynym odkupicielem człowieka, Synem Bożym i Głową Kościoła, do którego należymy mocą Chrztu Świętego - podkreślał ksiądz biskup

Pierwszy List św. Pawła apostoła do Koryntian jest najstarszym zapisem, który podaje, że Chrystus zmartwychwstał. Od tamtego czasu nauczanie Kościoła pozostaje aktualne i przynosi owoce. Wielu ludzi nieustannie przekazuje to nauczanie kolejnemu pokoleniu, ale jak zauważył ksiądz biskup, są osoby, które odchodzą z Kościoła, ponieważ nie zgadzają się z jego nauką.

W Ewangeliach czytamy, że również apostołowie wątpili w Jezusa Chrystusa.

- Potrzebowali wiele czasu, aż do momentu ugruntowania się w wierze. W sposób odważny świadczyli o Chrystusie zmartwychwstałym - tłumaczył duszpasterz

Na koniec mówił, aby poprzez osobiste spotkanie ze zmartwychwstałym Chrystusem w Eucharystii nasza wiara była jeszcze mocniejsza.

Galeria zdjęć