Autor: Archidiecezja Łódzka
Ks. Krych: potrafię trwać, jeżeli kocham!

W II czwartek Wielkiego Postu Mszę Św. w kaplicy domu biskupiego sprawował ks. Radosław Krych- duszpasterz akademicki Archidiecezji Łódzkiej. Duchowny w sowich rozważaniach do Słowa Bożego podkreślał znaczenie słowa TRWAĆ.

W swojej homilii ks. Krych podkreślił, że mamy trwać i nie odcinać się od krzewu. „Jeśli przestaniemy trwać, to przestaniemy być w relacji. Co to znaczy trwać przy Jezusie? Jezus wyjaśnia, że aby trwać przy nim należy przestrzegać przykazań i wzajemnie się miłować”- wyjaśniał duchowny.

Dalej kaznodzieja zwrócił uwagę na to, że trwać w relacji to przebywać tam gdzie ma się serce. „Nasze serce zwykle jest blisko domu i bardzo często lubimy do niego wracać. To jest też bycie z tym, kogo kochamy. Trwam jeżeli kocham.”

O takiej relacji mówi nam dziś Jezus w Ewangelii. „Trwać przy Nim. Trwać z Nim w zjednoczeniu. Trwać przy tym kogo miłuję i wtedy powoduje to radość. Radość powstaje wtedy kiedy miłość jest odwzajemniona”- mówił ks. Krych.