Autor: Antoni Zalewski
Wyświetleń: 280
Wystarczy po prostu z Nim być - Msza Św. w Duszpasterstwie Akademickim „5”

„Bardzo lubię ten obraz Jezusa z dzisiejszej Ewangelii, obraz Jezusa który się śpieszy. Ten obraz pokazuje mi Jezusa, który nas wyprzedza”- mówił ks. Piotr Tarabasz podczas porannej Eucharystii.

Msza Św. sprawowana była w kaplicy Duszpasterstwa Akademickiego „5”. W sowich rozważaniach ks. Tarabasz mówił o Panu Jezusie, który nas wyprzedza, ale jednocześnie Pan zostawia nam na naszej drodze znaki,. Które mówią o tym, że On tu był.

Duszpasterz Akademicki mówił także o Apostołach, którzy będąc przy Jezusie mieli komfort tego, że nic nie musieli robić. „Oni ciągle tego doświadczali, że Jezus idzie przed nimi. To dawało im niesamowitą pewność i ustawiało im miejsce gdzie mają być. Oni zawsze mieli być przy Jezusie i iść za nim”- mówił duchowny.

Dalej ks. Piotr zwrócił uwagę na to, że Jezus który jest dwa kroki przed nami nie tylko przypomina nam gdzie jest nasze miejsce, ale także przypomina nam jakie jest nasze powołanie jako uczniów. „My jako uczniowie mamy po prostu być z Nim. My dziś bardzo mocno podkreślamy konieczność zasług jak wiele musimy zrobić dla Jezusa. Jezus nam dziś przypomina, że wcale nie trzeba wiele robić, wystarczy z Nim być”- dodał kaznodzieja.