Autor: Archidiecezja Łódzka
„Panie Jezu uzdrów nasze oczy” | Msza Św. w kaplicy DA5

„Dzisiejsza Ewangelia podsumowuje ten tydzień cudów, które Pan Jezus dokonywał”- mówił w swoich rozważaniach ks. Piotr Tarabasz- duszpasterz akademicki Archidiecezji Łódzkiej. Msza Św. sprawowana była w kaplicy Duszpasterstwa Akademickiego „5”.

Ks. Tarabasz zwrócił uwagę no to, że ten I tydzień zwykły to był czas cudów, które dokonywał Pan Jezus. „Dziś jesteśmy świadkami jednego z piękniejszych cudów. Choć nie widzimy żadnego uzdrowienia fizycznego, to widzimy uzdrowienie jeszcze piękniejsze- uzdrowienie serca. Jezus przechodząc spojrzał na Lewiego i go powołał, a on wstał i poszedł za nim. Lewi doświadczywszy spojrzenia Jezusa poczuł się wezwany, a jego serce poczuło się uwolnione z tego wszystkiego, co go blokowało”- mówił duszpasterz akademicki.

Dalej w swoich rozważaniach duchowny mówił o cudzie, który niestety Panu Jezusowi się nie udał. „Jezus chciał też uzdrowić serca faryzeuszów. Chciał przez ten cud powołania i uzdrowienia Lewiego, uzdrowić spojrzenia faryzeuszów. Oni są jednak zamknięci i nie chcą doświadczyć tego uzdrowienia. Oni patrzą na tę samą sytuację, ale widzą dwie różne rzeczywistości”- powiedział ks. Piotr.

„Chcemy dziś prosić Jezusa, aby uzdrawiał nasze spojrzenia. Nasz grzech i nasze słabości sprawiają, że nie dostrzegamy tego, co powinniśmy widzieć w drugim człowieku. Bardzo często w drugim człowieku, przez pryzmat naszych słabości dostrzegamy tylko zło, skupiamy się na tym co nie pozwala zobaczyć nam piękna w drugim człowieku”- dodał na zakończenie ks. Tarabasz.

Przed błogosławieństwem duszpasterz akademicki poinformował, że w niedzielę - 17 stycznia - Msza Święta transmitowana będzie z katedry św. Stanisława Kostki w Łodzi o godz. 19:00. Liturgii przewodniczyć będzie ksiądz arcybiskup Grzegorz Ryś.