Autor: Archidiecezja Łódzka
Wyświetleń: 388
Ks. Bogusz: Jezus potrafi oddzielić człowieka od zła

„Jezus w dzisiejszej Ewangelii jest pokazany jako ktoś, kto się o nas troszczy”- mówił w swoich rozważaniach ks. Paweł Bogusz- duszpasterz młodzieży Archidiecezji Łódzkiej.

Msza Św. była sprawowana w kaplicy Duszpasterstwa Akademickiego „5”. Eucharystia była transmitowana na kanale YouTube Archidiecezji Łódzkiej.

Rozważając Słowo Boże ks. Bogusz zwrócił uwagę na to, że Bóg się bardzo o nas troszczy. „Dzisiejsze spotkanie Jezusa z opętanym jest dobrą nowiną. Jezus pokazuje, że bardzo mu na nas zależy. Jezus potrafi oddzielić człowieka od zła. Nie potępia człowieka, nie każe go wypędzić z Synagogi, ale wypędza z niego złego ducha.”

Dalej duchowny mówił, że Jezus poprzez rozkaz pokazuje złemu duchowi gdzie jest jego miejsce. „W tym krótkim cytacie człowieka opętanego widzimy wiele kłamstw. Człowiek nieczysty woła i krzyczy na widok Jezusa. Jak człowiek nie ma argumentów to próbuje zyskać swoją przewagę przez krzyk. Jezus się tego nie boi, bo wie jaka jest prawda”- mówił ks. Bogusz.

Na zakończenie kaznodzieja podkreślił, że przychodzimy na Eucharystię, aby napełnić się słowem Boga i nakarmić się, bo tylko On jest naszą siłą.