Autor: ks. Paweł Kłys
Wyświetleń: 547
Czas zwykły uczyń czasem niezwykłym! – poranna Msza św. w DA5

- Niech ten – rozpoczynający się - czas zwykły nie będzie czasem zwykłym, ale niezwykłym, bo wejdę na drogę z Jezusem, który mnie po tej drodze będzie przeprowadzał! –mówił duszpasterz akademicki.

Dziś porannej Mszy świętej transmitowanej z kaplicy duszpasterstwa akademickiego PIĄTKA – działającego przy katedrze łódzkiej - przewodniczył ks. Radosław Krych – duszpasterz akademicki.

Celebrans odwołując się do liturgii Słowa Bożego, poniedziałku – pierwszego tygodnia zwykłego – zwrócił uwagę na, że - Jezus przychodzi do Galilei – przychodzi na pewne pogranicze! Tam mieszało się i pogaństwo z judaizmem. Jezus wybiera właśnie to miejsce, by powołać uczniów. Oni żyją w swojej Galilei  - byli rybakami i nie spodziewali się, że może coś się w ich życiu zmienić. Pójdźcie za mną! – mówi do nich Jezus. Ich zajęcie się nie zmieni, ale nabierze zupełnie nowej treści! – podkreślił kaznodzieja.

Odnosząc ewangelię do codzienności duszpasterz zauważył – Pan przychodzi do naszej Galilei, do naszego miejsca, gdzie żyjemy, do naszej szarej codzienności. Zaczyna się nowy tydzień, skończyły się wszystkie święta związane z Bożym Narodzeniem, rozpoczyna się czas zwykły - co teraz może się wydarzyć? Niech ten czas zwykły nie będzie czasem zwykłym, ale niezwykłym, bo wejdę na drogę z Jezusem, który mnie po tej drodze będzie przeprowadzał! – tłumaczył ks. Krych.

W tym tygodniu codzienne poranne liturgię – o godz. 7:30 - będą transmitowane z kaplicy duszpasterstwa akademickiego.