Autor: ks. Paweł Kłys
Wyświetleń: 1646
Abp Ryś: niech nas Pan Bóg uchroni od dziecinady!

- Bądźmy dziećmi i niech nas Pan Bóg uchroni od dziecinady! – mówił arcybiskup Grzegorz Ryś podczas Mszy Świętej Roratniej celebrowanej dziś rano z kaplicy domu biskupów łódzkich.

W homilii odnosząc się do Ewangelii łódzki pasterz podkreślił, że - mądrość Boga rozumieją Jego dzieci. To dziecięctwo do Boga jest przeciwstawione takiej dziecinadzie tych na rynku – pokolenia, o którym mówi dzisiejsza ewangelia. – podkreślił kaznodzieja.

- Święty Łukasz zapisał, że mądrość Boża jest usprawiedliwiona przez wszystkie swoje dzieci tzn., że ci, którzy są dziećmi w stosunku do Boga, nie mają problemu z krytykanctwem pod Jego adresem, nie mają kłopotu z pogodzeniem w sobie Jego różnorodności w działaniu, bo to, co ich cechuje to jest akceptacja tego, co Bóg robi. Czy przychodzi przez Jana, czy przez Jezusa – to chcę przyjąć jedno i drugie. Przyjmę od Boga i pogrzeb, i wesele, bo jest we mnie zasadnicza akceptacja Boga jako mojego Ojca! – zaznaczył celebrans.

W porannych liturgiach on-line w czasie rzeczywistym bierze udział ponad 2 tyś. osób. W ciągu dnia liczba powracających do liturgii zwiększa się. Poranne transmisje są odpowiedzią metropolity łódzkiego na dyspensę udzieloną z uwagi na trwającą pandemię, która została przedłużona do 27 grudnia br.