Autor: Marianna Strugińska- Felczyńska
Wyświetleń: 1895
Zgierz: Wprowadzenie relikwii Świętej Faustyny

18 października 2020 roku  w Zgierzu odbył się odpust ku czci patrona  Jana Pawła II  oraz wprowadzenie relikwii Sw. Faustyny Kowalskiej. Mszy Świętej przewodniczył oraz homilie wygłosił Ks. dr hab. Janusz Lewandowicz –były Rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi.

Zgierskich kapłanów reprezentował Ks. kan.Andrzej Chmielewski Dziekan Dekanatu Zgierskiego z powodu ograniczeń ilości osób spowodowanych wymogami Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

 W homilii Ksiądz Rektor nawiązywał do swoich wielokrotnych spotkań ze św. Janem Pawłem II. Podkreślił że  modlitwa była niezwykle ważnym wymiarem życia duchowego Jana Pawła II, a widok modlącego się Papieża nie pozostawiał wątpliwości, czym ta modlitwa jest dla niego.  Patrząc na Jego modlitwę, na głębię tego przeżycia, coraz bardziej utwierdzałem się w przekonaniu, że mamy do czynienia z prawdziwym mistykiem. Odmawianie różańca bez przerwy i w całkowitym oderwaniu od świata świadczyło o Jego potrzebie bycia z Panem Bogiem.

 Ks. Rektor powiedział tez ze papież miał bardzo dobra pamięć fotograficzna i był bardzo pracowity. W  tym uroczystym dniu zostały też poświęcone organy, które zakupiono do kościoła. Ks. proboszcz powiedział, że  użyto na tę okoliczność tej samej modlitwy, którą Papież Benedykt XVI w 2006 r., w czasie swojej podróży do Niemiec, poświęcił organy w papieskiej bazylice Alte Kapelle (Starej Kaplicy) w Ratyzbonie.

Śpiew podczas modlitwy zapewniła schola parafialna. Po  zakończenie Mszy świętej pani organistka zagrała kilka pieśni na organach. Parafianie złożyli tez życzenia z okazji  imienin  Ks. proboszcza Łukasza.