Autor: ks. Adam Bajer vel Bojer
Wyświetleń: 1159
Uroczystość Bożego Ciała w najstarszej świątyni Łodzi

W czwartek 11 czerwca obchodziliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Po mszy świętej o godzinie 10.00 z naszego kościoła wyruszyła procesja eucharystyczna. W tym roku, ze względu na sytuację epidemiczną zmieniliśmy trasę przejścia procesji, która podążała ulicami: Ogrodową, Zachodnią, Legionów, i Ogrodową do kościoła. Ołtarze znajdowały się:
pierwszy - przy Krzyżu na placu kościelnym,
drugi - na ul. Zachodniej,
trzeci - przy zbiegu ulic Legionów i Gdańskiej,
czwarty przy figurze Matki Bożej na placu kościelnym.

Staraliśmy się zachować przepisowe 2 metry odległości. W trosce o bliźnich, zachowując reżim sanitarny uczestnicy procesji szli w maseczkach zasłaniając nos i usta. W szczególny sposób serdecznie dziękujemy łódzkiej Policji, która eskortowała naszą procesję ulicami Łodzi i zabezpieczała jej trasę oraz nadzorowi ruchu MPK Łódź. Dziękujemy osobom odpowiedzialnym za przygotowanie ołtarzy, służbie liturgicznej, asyście, zespołowi muzycznemu. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w obchodach Uroczystości Bożego Ciała w naszej parafii. Szczęść Boże.

Galeria zdjęć