Autor: ks. Adam Bajer vel Bojer
Wyświetleń: 1059
Doba Eucharystyczna u św. Józefa przy ul. Ogrodowej

W piątek 12 czerwca 2020 o godz. 21.00 Apelem Jasnogórskim rozpoczęliśmy w parafii Święto Eucharystii, które upamiętniało wizytę św. Jana Pawła w Łodzi. Znakiem łączności całej Archidiecezji we wspólnotowym świętowaniu była lampka oliwna, którą odebrała delegacja parafian po Mszy świętej sprawowanej w łódzkiej katedrze.

 Drugim znakiem, bardzo ważnym dla naszej parafii, była obecność relikwii błogosławionych małżonków Marii i Alojzego Beltrame Quattrocchi, wyniesionych do chwały ołtarzy przez św. Jana Pawła II.Całodobowe czuwanie rozpoczęliśmy nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego i modlitwą o uzdrowienie. Adorowaliśmy Pana Jezusa w ciszy całą noc.

W sobotę 13 czerwca o godzinie 10.00 została odprawiona Msza święta dziękczynna za pontyfikat Jana Pawła II i nawiedzenie przez Niego Łodzi w 1987 r.. z obecnością i czynnym uczestnictwem Zarządu i Członków Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Archidiecezji Łódzkiej. O godzinie 12.00 odmówiliśmy Anioł Pański i Różaniec.

O 21.00, w godzinie Jasnogórskiego Apelu spotkaliśmy się wszyscy przed Panem Jezusem, by razem z Jego Matką uwielbić Go w Najświętszym Sakramencie. Wspólnej adoracji towarzyszyły słowa papieża Polaka wygłoszone do młodzieży w 1983 r. na Jasnej Górze. Całodobowe czuwanie zakończyliśmy o 21.37.