Autor: Archidiecezja Łódzka
Abp Ryś: nasza miłość jest odpowiedzią na miłość Jezusa

„Trzy dni pod rząd słyszymy w Ewangelii o przykazaniu miłości. To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem. To tak jak Ja was umiłowałem, nie jest tylko pokazaniem ideału, nie jest pokazaniem miary. Jest przede wszystkim uświadomieniem, że miłość nie jest już tylko przykazaniem, ale jest odpowiedzią. Jest pierwszy, który kocha - to jest Jezus. Jest pierwszy, który wybiera mnie do miłości i do przyjaźni i dlatego mówi miłujcie się. Miłość jest odpowiedzią”- mówił Ksiądz Arcybiskup w swojej homilii wygłoszonej podczas Mszy Św sprawowanej w Archikatedrze Łódzkiej.

Dalej Metropolita Łódzki przywołał kontekst w którym Pan Jezus mówi o przykazaniu miłości. „U św. Jana przykazanie miłości przywołane jest na ostatniej wieczerzy. Za chwilę Jezus będzie pojmany, za chwilę będzie zabity i właśnie co został zdradzony. To są takie momenty, kiedy człowiek czuje się zwolniony z przykazania miłości. O jaką miłość chodzi: do zdrajcy, do mordercy, do zaprzańca? O jaką miłość chodzi? To są takie momenty, kiedy bardzo potrzeba nam takiej świadomości, że nasza miłość jest odpowiedzią. Nie jest jedynie przykazaniem. Jest odpowiedzią na miłość Jezusa.”

Przed błogosławieństwem Abp Ryś zachęcił wszystkich do uczestnictwa w Drodze Światła, która będzie dostępna na stronie Archidiecezji Łódzkiej i na kanale YouTube o godzinie 19. „Jest to niezwykłe nabożeństwo, które Kościołowi przypomniał św. Jan Paweł II w roku 2000. Przypomniał to nabożeństwo, które pierwotnie jest związane ze św. Janem Bosko”- powiedział Ksiądz Arcybiskup.