Autor: Parafia Ksawerów
Koncert kolęd i pastorałek w Ksawerowie

Ileż to różnych form przybiera radosne kolędowanie na cześć Narodzonego Pana! Śpiewamy polskie kolędy Bożemu Dzieciątku w rodzinach, kościołach, zakładach pracy, na krańcach całego świata, bo Polacy są wszędzie… Jest w tym jakaś ludzka, bezmierna tęsknota za tą sferą ducha, która na co dzień często umyka naszej uwadze, ale bez której nie sposób żyć.

Boże Narodzenie od ponad dwóch tysięcy lat nieustannie przenika serca i dusze ludzkie na całym świecie, przynosząc światu Zbawiciela w osobie Małego Dzieciątka, które niesie ze sobą pokój, wielką radość i nadzieję. Dlatego też nasze zespoły muzyczne: Schola „ Jezusowe Promyczki”, „ Jezusowe Promyki ” i Zespół Estrellas dnia 29 grudnia 2019 r. o godz. 16.00 koncertując, oddały hołd Małemu Bogu narodzonemu w Betlejem. Bożonarodzeniową aurę koncertu budowała scenografia świątecznej szopki, piękny wystrój kościoła, radosny śpiew, rytmiczny taniec i stroje naszych zespołów oraz obecność Świętej Rodziny.

Wzruszający koncert kolęd i pastorałek stał się kolejną cegiełką do budowania i umacniania naszej wiary w dzisiejszym świecie. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tej muzycznej i duchowej uczty.

Zdjęcia  z koncertu: https://www.facebook.com/pg/ParafiawKsawerowie/photos/?tab=album&album_id=2341369339298420