Autor: Antoni Zalewski
Wyświetleń: 715
Pokochaj urwisa | szkolenie kompetencji rodzicielskich | edycja 3.

Fundacja Służby Rodzinie „Nadzieja” zaprasza rodziców dzieci w wieku 6-18 lat, mieszkańców powiatów: pabianickiego, zgierskiego oraz m. Łódź do bezpłatnego udziału w projekcie „Pokochaj urwisa – szkolenie kompetencji rodzicielskich – edycja 3”.

Trwają zapisy do II grupy. Warsztaty odbywać się będą od 7 listopada do 5 grudnia, w czwartki w godz. 16:30- 18:45 w salach Centrum Służby Rodzinie, ul. Broniewskiego 1a w Łodzi.

Celem projektu jest podniesienie umiejętności opiekuńczo-wychowawczych rodziny i jej zdolności radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych. Rodzice poprzez udział w szkoleniu nabędą szereg umiejętności potrzebnych do prawidłowego i efektywnego pełnienia ról rodzicielskich a także wzmocnią już posiadane umiejętności z zakresu opieki i wychowania.

Program szkolenia obejmuje: cykl 5 warsztatów grupowych korekcyjno – edukacyjnych, warsztaty artystyczne oraz poradnictwo indywidualne.

  1. Warsztaty grupowe korekcyjno - edukacyjne o tematyce: co to znaczy być dobrym rodzicem, zrozumieć emocje, komunikacja tworząca więzi, budowanie autorytetu rodzica, wyznaczanie granic.

Aby ułatwić udział w warsztatach obojgu rodzicom, podczas zajęć grupowych będzie możliwość przyjścia na warsztaty z dzieckiem (-ćmi) i skorzystania z bezpłatnej opieki.

  1. Warsztaty artystyczne dla rodziców z dziećmi, na których uczestnicy pod okiem plastyka ozdobią przedmioty techniką decoupag’u.
  1. Poradnictwo indywidualne - w czasie trwania projektu rodzice będą mieli możliwość konsultacji z psychologiem i pedagogiem.

Szczegółowe informacje i zapisy:

osobiście w Fundacji Służby Rodzinie „Nadzieja”, ul. Broniewskiego 1a w Łodzi (p. 308-309)

telefonicznie: 42 646 76 18 lub 530 312 430

mailowo: [email protected]

Więcej informacji: www.FundacjaNadzieja.org

Projekt jest współfinansowany ze środków Województwa Łódzkiego, reprezentowanego przez Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi.