VIII Niedziela Zwykła - 3 III 2019

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej na niedzielę 3 marca 2019 r.

1. W dniu dzisiejszym (3 marca) rozpoczynamy 52. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, który będziemy przeżywać pod hasłem: „Młodzi trzeźwi i wolni”. W tym czasie podejmiemy temat wychowania w niezależności od wszystkiego co szkodzi i co oddala od szczęścia, aby młodzież wzrastała w miłości i wolności dzieci Bożych.

2. Dnia 15 marca 2019 r. zostanie zakończona możliwość wypełniania ankiety związanej z Synodem Archidiecezji Łódzkiej. Zachęcamy jeszcze do jej wypełnienia. Po zamknięciu ankiety rozpocznie się proces jej analizy naukowej. Przypominamy, że ankieta ma formę internetową i jest całkowicie anonimowa.

3. Wspólnota Domowego Kościoła zaprasza na konferencję: „Gdy dorastające dzieci odchodzą od wiary…”, która odbędzie się 6 kwietnia 2019 r. w Wyższym Seminarium Duchownym  w Łodzi w godz. 9.00-13.30. Temat podejmą Ks. Abp Grzegorz Ryś i terapeuci: Monika i dn Marcin Gajdowie. Zapisy do 30 marca na stronie łódzkiej Oazy (www.lodz.oaza.pl).

4. Dyrekcja i nauczyciele Katolickiej Szkoły Podstawowej i istniejącego od 27 lat Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Łodzi, pragną uprzejmie poinformować
o naborze uczniów do szkoły podstawowej i liceum na rok szkolny 2019/20 i serdecznie zaprosić na drzwi otwarte 9 marca w godz. 10.00-12.00. Bliższe informacje na plakacie zamieszczonym w gablocie parafialnej i stronie internetowej szkoły katolik.edu.pl

5. Studium Muzyki Kościelnej Archidiecezji Łódzkiej zaprasza na zajęcia Akademii Sztuk Dobrych i Przyjemnych. Projekt skierowany jest do osób dorosłych, pragnących poszerzyć swoją wiedzę w zakresie: muzyki, sztuki plastycznej, literatury, poezji, teatru oraz filmu. Zajęcia są bezpłatne i odbywać się będą w każdy drugi poniedziałek miesiąca (od marca do czerwca 2019 r.) w godz. 18.00-20.00 w siedzibie Studium w Łodzi przy ul. Zgierskiej 123. Najbliższe spotkanie – 11 marca 2019 r.

6. Wydział Duszpasterstwa zaprasza młodzież na imprezę ,,Chrześcijańskie Ostatki 2019”, która odbędzie się we wtorek 5 marca 2019 r. o godz. 19.00 w parafii Św. Ap. Piotra i Pawła w Łodzi (ul. Nawrot 104). Po jej zakończeniu, o godz. 24.00, zostanie odprawiona Msza św. z posypaniem głów popiołem na rozpoczęcie Wielkiego Postu. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej parafii oraz na Facebooku.

7. OO. Jezuici zapraszają małżeństwa niesakramentalne na comiesięczne spotkania w każdą pierwszą środę miesiąca o godz. 19.00 w kaplicy przy kościele. Najbliższe spotkanie odbędzie się 6 marca 2019 r.

8. Duszpasterstwo Kobiet Archidiecezji Łódzkiej zaprasza wszystkie Panie do uczestnictwa w liturgii Mszy św. sprawowanej w ich intencji w parafii Św. Ap. Piotra i Pawła w Łodzi (ul. Nawrot 104) w dniu 8 marca o godz. 18.00. Po Eucharystii będzie wykład liderki katolickiej wspólnoty kobiet „OlaBoga” pt.: „Rola kobiety w Kościele”, a następnie spotkanie przy kawie.