Łódzka Pasterka z arcybiskupem Grzegorzem Rysiem w Radio Łódź i Radio Plus

Dzisiejszą Pasterkę (Mszę św. upamiętniająca pokłon pasterzy przed nowonarodzonym Chrystusem, sprawowaną w naszych kościołach o godz. 24:00) z łódzkiej bazyliki archikatedralnej św. Stanisława Kostki w Łodzi, transmitować będzie Radio Łódź i Radio Plus.

Liturgii przewodniczyć będzie i kazanie wygłosi  ksiądz arcybiskup Grzegorz Ryś metropolita łódzki. Po zakończeniu Eucharystii w uroczystej procesji Dzieciątko Jezus zostanie przeniesione do szopki, ustawionej tradycyjnie na placu przed katedrą.

Do uczestnictwa w tej świątecznej liturgii, dzięki transmisji radiowej zachęcamy wszystkich, którzy nie będą mogli uczestniczyć w Pasterce w swoim kościele parafialnym przez chorobę lub wykonywaną pracę.