Autor:
Wyświetleń: 1000
Po raz piąty w Łodzi o prawdzie i kłamstwie w mediach

"Tegoroczny temat jest konsekwencja zamysłu, z jakim rozpoczynaliśmy cykl. Najpierw chcieliśmy przywrócić pojęciom ich klasyczne znaczenie, przypomnieć, czym jest prawda. Później mówiliśmy obronie godności i granicach kompromisu, a w ubiegłym roku głównym motywem była manipulacja jako kłamstwo zorganizowane" - mówi Krzysztof Nagrodzki, koordynator zespołu organizacyjnego konferencji. "Efektem istnienia tych obszarów musi być destrukcja - destrukcja rodziny, narodu i cywilizacji. Chcemy podczas konferencji pokazać, jako mogą wyglądać elementy destrukcji, ale też - jak z niej wychodzić" - wyjaśnia Nagrodzki.

Konferencja podzielona jest na dwie części. W pierwszej z nich omówione zostaną obszary destrukcji, a w drugiej - perspektywy rozwiązań.
W pierwszej części bp Antoni Długosz zajmie się destruktywnym wpływem mediów na osobę ludzką, ks. Marek Dziewiecki - destrukcją tożsamości rodziny w mediach, prof. Andrzej Nowak - destrukcją narodu, a prof. Zdzisław Krasnodębski - przyszłością cywilizacji Zachodu.
W części drugiej wystąpią: Rafał Ziemkiewicz ("Budowanie polskiej siły, czyli czego uczą nas po latach Dmowski, Baliński i Popławski"), prof. Andrzej Zybertowicz ("Coaching patriotyczny jako metoda przyśpieszonego tworzenia elity niepodległościowej"), Ewa Polak-Pałkiewicz ("Król jest nagi...Jak ubrać prawdziwego Króla w prawdziwe szaty?") i Joanna Lichocka ("Drugi obieg - poszukiwanie drogi").
W ramach konferencji przewidziana jest także półtoragodzinna dyskusja. Organizatorzy zapowiadają, że wezmą w niej udział m.in. Grzegorz Braun, ks. Waldemar Kulbat, ks. Kazimierz Kurek, Janusz Wojciechowski i Antoni Zięba.

Konferencja rozpocznie się w sobotę, 22 października o godz. 9.00 w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi. W przerwie spotkania, o godz. 12.00, bp Adam Lepa odprawi Mszę świętą dla uczestników konferencji.
Cykl konferencji "Dziennikarz - między prawdą a kłamstwem" organizowany jest przez łódzki oddział Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.