Autor:
Wyświetleń: 564
Modlitwa na ulicach miast świata

"Modlę się na ulicy, żeby dotrzeć do ludzi, którzy nie chodzą do kościoła i nie znają Miłosierdzia Bożego" - mówi Danuta Pawłowska z zespołu "Iskra Bożego Miłosierdzia". "Chcemy tę modlitwę odmawiać w miejscach, w których żyjemy i dedykować ją wszystkim, którzy mają jakiekolwiek trudności. Wydaje nam się, że współczesny świat jest tak zawirowany, albo nawet zwariowany, że tego typu modlitwa potrzebna jest ludziom na całym świecie" - dodaje Tomasz Talaga z "Iskry".
Pomysł na akcję jest bardzo prosty - tego samego dnia (28 września), o tej samej godzinie (15.00) na skrzyżowaniach miast i miasteczek świata staną przynajmniej dwuosobowe grupy, trzymające w dłoniach różańce i plakaty z napisem "Jezu, ufam Tobie". Przez 10 minut będą się modlić Koronką do Miłosierdzia Bożego. "Za Ojca Świętego, za ofiary kataklizmów we wszystkich częściach świata i Polaków dotkniętych powodziami i katastrofą smoleńską, za małżeństwa w kryzysie, za dzieci nienarodzone i ich rodziców i za nasze rodzinne miasta" - wylicza Pawłowska intencje modlitwy. "Oczywiście każdy może dołączyć swoją intencje i powierzyć własne problemy" - podkreśla Pawłowska. Łódzcy uczestnicy akcji będą dziękować w tym roku za nawiedzenie archidiecezji łódzkiej przez kopię obrazu Matki Bożej (peregrynacja zakończy się 11 września).
Zespół "Iskra Bożego Miłosierdzia" działa z rozmachem. Przygotował zaproszenie do udziału w akcji w kilkunastu językach, m.in. po japońsku. "Pomogli nam w tym misjonarze, do których docieraliśmy albo bezpośrednio albo poprzez prowincje" - mówi Talaga. Zaproszenia oraz plakaty można ściągnąć ze strony internetowej w formie gotowej do wydruku.
Potężna promocja akcji odbywa się też na Jasnej Górze. Paulini zgodzili się bowiem, żeby przez cały sierpień, czyli czas licznych pielgrzymek, na wałach wisiał kilkumetrowy bilboard z zaproszeniem do udziału w modlitwie. "Wystarczyła jedna rozmowa" - podkreśla Pawłowska.

To już trzecia tego typu akcja. W pierwszej uczestniczyli mieszkańcy Łodzi, którzy modlili się na 111 skrzyżowaniach. Rok temu modlitwa koronką odbyła się w 50 miastach w Polsce i kilkunastu na świecie. "Wyjątkowym dla nas miejscem było niewielkie miasteczko Peggi Ville leżące w pobliżu stolicy Haiti Port-au-Prince. Na jego ulicach modliła się duża grupa katolików" - wspomina Talaga. "Wielu ludzi pisało do nas, potem przysyłali zdjęcia. Mówili, że ten w sumie banalny pomysł modlitwy na ulicy jest niezwykle skuteczny i bardzo pociągający - wyraźny znak, że wołamy do Boga Miłosiernego w naszych najważniejszych sprawach" - dodaje Talaga.

Organizatorzy akcji mają nadzieję, że w tym roku w modlitwie weźmie udział nie mniej miast niż w ubiegłym. Wszelkie informacje, materiały i formularze zgłoszeniowe można znaleźć na stronie internetowej www.iskra.info.pl. Tegoroczna akcja odbędzie się 28 września o godz. 15.00 - w liturgiczne wspomnienie bł. Michała Sopoćko, spowiednika św. Faustyny i apostoła Bożego Miłosierdzia.

"Koronka do Miłosierdzia Bożego na ulicach miast świata" to modlitwa zainicjowana przez Zespół "Iskra Bożego Miłosierdzia" z Łodzi, Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku oraz Misję Świętej Faustyny z Warszawy.