Autor: Julia Saganiak
Abp Ryś: gdy próbuję wypełnić Słowo, to znaczy mówię Bogu: ufam Tobie!

3 grudnia ksiądz arcybiskup Grzegorz Ryś celebrował poranną Mszę św. w kaplicy domu biskupiego. Rozpoczynając homilię metropolita łódzki zwrócił uwagę na to, że Pan Bóg poprzez Liturgię Słowa oświeca nasze serca obietnicą i udziela nam przestrogi.

Dzisiejsza Ewangelia weryfikuje nasze plany, postanowienia i czyny odsłaniając ich powierzchowność i krótkowzroczność. Nawiązując do przypowieści o domie budowanym na skale czy piasku, ksiądz arcybiskup wyjaśnił, że naszym podstawowym zadaniem jest słuchanie Słowa Bożego, ponieważ ono rodzi wiarę i daje światło, aby rozumieć co jest dobre, a co złe. - Jeśli za tym pójdę, to zbuduję na skale, którą jest Bóg – Chrystus. Próbuję wypełnić Słowo, to znaczy mówię Bogu: ufam Tobie. – powiedział metropolita łódzki. Postępując tak, jak uczy mnie Pan Bóg, przyjmuję Jego zaproszenie do współbudowania tego, co trwałe i wieczne.- dodał.

W porannych liturgiach on-line w czasie rzeczywistym bierze udział ponad 2 tyś. osób. W ciągu dnia liczba powracających do liturgii zwiększa się. Poranne transmisje są odpowiedzią metropolity łódzkiego na dyspensę udzieloną z uwagi na trwającą pandemię, która została przedłużona do 27 grudnia br.