Autor: Paulina Dębiec
Tomaszów Mazowiecki: odpust w parafii NSJ

Święto Matki Bożej Ostrobramskiej to jednocześnie dzień drugiego odpustu w Parafii NSJ w Tomaszowie Mazowieckim. Tegorocznej uroczystej sumie odpustowej przewodniczył ojciec Artur Kiliszek, pasjonista z Rawy Mazowieckiej.

W wygłoszonym Słowie Bożym kaznodzieja nawiązał do tragicznej historii duchownych zamordowanych masowo podczas tzw. czerwonego terroru w Hiszpanii w 1934 r., a także do postawy Matki Bożej, którą każdego dnia winniśmy naśladować: zawsze pełnej miłości, kontemplacji, a przede wszystkim bezgranicznego zaufania Bogu - w każdej, nawet najtrudniejszej sytuacji!

Eucharystię zakończono wspólnym odmówieniem Litanii do Matki Bożej Miłosierdzia przy odnowionym ołtarzu MB Ostrobramskiej , którego poświęcenia w miesiącu sierpniu b.r. dokonał biskup pomocniczy Archidiecezji Łódzkiej - Ks. Bp Marek Marczak.