Autor: Archidiecezja Łódzka
"Drodze kapłańskiej był wierny aż do śmierci" | ostatnie pożegnanie ks. Chmieleckiego

„Ufam, że ks. Andrzej jest już na pięknym spotkaniu”- mówił ks. Stanisław Bracha podczas Mszy Św. sprawowanej w parafii św. Mateusza W Pabianicach. To ostania parafia w której posługiwał ks. Andrzej Chmielecki.

Mszy Św. sparowanej w intencji zmarłego ks. Andrzeja Chmieleckiego przewodniczył Ksiądz Biskup Marek Marczak. Na początku Eucharystii mówił, że kiedy gromadzimy się na modlitwie za zmarłego kapłana można ulec pokusie wymienia wszystkiego co po sobie materialnego zostawił., co wyremontował, co pomalował. „Eucharystia za zmarłego kapłana to przede wszystkim dziękczynienie Bogu za to, że był pośród nas. Dziękujemy dobremu Bogu za życie zmarłego kapłana, za jego drogę powołania i za to że był tej drodze kapłańskiej wierny aż do śmierci”- mówił Ksiądz Biskup.

„Dziś nie tylko do nas przemawia Słowo Boże, ale także ta trumna. Ona jest dziś dla nas pouczeniem. On dziś jest także okazją do rachunku sumienia”- mówił w swoich rozważaniach ks. Stanisław Bracha.

Dalej kaznodzieja zwrócił uwagę na to, że często w nekrologach pisze się słowo umarł, odszedł, ale duchowny skupił się nad słowem przeszedł. „Ks. Andrzej przychodził na to spotkanie z Panem Jezusem, którego był sługą prawie 37 lat w różnych społecznościach. W każdej zostawił coś po sobie. W każdej starał się być tym, który uobecnia Chrystusa”- mówił ks. Bracha.

„Dziękujemy dziś ks. Andrzejowi za jego kapłańskie życie, bo nie możemy nic oprócz podziękowań i modlitwy o wieczne zbawienie dołożyć do jego życia”- powiedział ks. Stanisław.

Na zakończenie homilii kaznodzieja przytoczył słowa św. Maksymiliana, o tym, że droga do szczęścia prowadzi nie przez rozum, ale poprzez modlitwę i tylko tą drogą dojdziemy do celu. „Ufam, że ks. Andrzej jest już na pięknym spotkaniu.”

Po błogosławieństwie udzielonym przez Księdza Biskupa Marczaka, księża, siostry zakonne i wierni świeccy wyprowadzili trumnę ze śp. ks. Andrzejem.

Uroczystości pogrzebowe będą miały miejsce w kościele parafialnym pod wezwaniem Opieki Świętego Józefa w Leśmierzu w sobotę 21 listopada o godz. 1100. Po Mszy Św. nastąpi złożenie ciała śp. Księdza Kanonika do grobu na miejscowym cmentarzu parafialnym.