Autor: Archidiecezja Łódzka
Abp Ryś: Kościół to jest rodzina i dom | Diecezjalny Dzień Wspólnoty Ruchu Światło- Życie

„Kościół to nie jest jakaś firma. Kościół to nie jest tylko instytucja. Kościół to jest rodzina i dom. Ta prawda, że Kościół jest domem wyznacza zasady postępowania”- mówił podczas Mszy Św. sprawowanej w kościele NMP Królowej Polski w Łodzi Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś.

Metropolita Łódzki sprawował Eucharystię podczas Diecezjalnego Dnia Wspólnoty Ruchu Światło-Życie. Diecezjalny dzień wspólnoty zgromadził w jednym miejscu dzieci, młodzież i rodziny, którzy poprzez wspólną Eucharystię sprawowaną pod przewodnictwem Arcybiskupa Łódzkiego modlili się o pomyślność kolejnego rok formacji we wspólnocie Ruchu Światło – Życie.

„Panie Jezu bądź uwielbiony tu w tym czasie pośród nas. Zechciej odebrać od nas Twoją chwałę, która jest Tobie należna i ma płynąć z naszych serc”- mówił we wstępie ks. Marcin Majsik.

W swojej homilii Metropolita łódzki podkreślał, że Kościół to nie jest firma. „ Kościół to nie jest tylko instytucja. Kościół to jest rodzina i dom. Ta prawda, że Kościół jest domem wyznacza zasady postępowania. W domu nie idziesz do rodziców i mówisz im, że tyle pracujesz, a ten drugi nie robi nic, a jeśli idziesz to rodzice nie myślą o tym z wielkim sentymentem. Trzeba dobrze wiedzieć kim jest Bóg, który zaprasza nas do winnicy i tak jak On nas zaprasza, tak trzeba się w tę winnicę angażować. Na Jego sposób”- mówił Abp Ryś.

Dalej Ksiądz Arcybiskup dodał, że zaproszeni do prac w winnicy słyszą to zaproszenie na modlitwie. „Myślę, że tak też podpowiada dyscyplina w Ruch Światło- Życie, że człowiek prowadzony jest do coraz głębszej modlitwy, przez kolejne etapy formacji, aby w końcu usłyszał wezwanie do zaangażowania. To wezwanie odkrywasz na modlitwę. Kiedy je odkrywasz, to to jest moment, który bardzo dobrze świadczy o twojej modlitwie”- zauważył Ksiądz Arcybiskup.

Przed błogosławieństwem para diecezjalna Domowego Kościoła Archidiecezji Łódzkiej podziękowała parom rejonowym, które kończą swoja posługę i powołała nowe pary, którym Ksiądz Arcybiskup wręczył zapaloną święcę.

Po Mszy Św. był czas na wspólne zdjęcie przed Świątynią, a także czas na radość z bycia razem przy wspólnym posiłku.