Wyświetleń: 1943
Zaproszenie na Święcenia Kapłańskie Misjonarza z Nigerii

We wtorek 1 września br. o godz. 16:00 w parafii pw. św. Alberta Chmielowskiego w Łodzi, odbędą się Święcenia Kapłańskie diakona Damiana Lenckowskiego, który od kilku lat posługuje w Nigerii. Ksiądz Lenckowski jest zakonnikiem należącym do afrykańskiej Wspólnoty Apostołów Nadziei, która posługuje w Diecezji Aba w Nigerii.

zobacz także: Diakon Damian Lenckowski – Nigeryjski Apostoł Nadziei

Wybór parafii na łódzkim Widzewie, nie był przypadkowy, wszak św. Brat Albert Chmielowski zasłynął z tego, że całe swoje życie i talenty poświęcił na służbę ubogim. – Bądź dobry jak chleb, dobrym jak chleb, który dla wszystkich leży na stole, z którego każdy może kęs dla siebie ukroić! – powiedział kiedyś.

Charyzmat zgromadzenia Apostołów Nadziei – do którego należy kandydat do święceń – jest zbliżony do charyzmatu albertyńskiego, bo jak tłumaczy ks. Damian – miejscem naszej posługi jest ulica i niesienie Nadziei tym, którzy ją utracili.

A dlaczego akurat Łódź? Ksiądz Lenckowski przywołuje fragment ewangelii o powołaniu apostołów – którzy byli rybakami – nie bójcie się wsiąść do Łodzi i wypłynąć na głębie! Jezus dziś do mnie mówi poprzez Łódź – bym się nie bał i wypłynął na głębię! Bym miał odwagę iść i służyć tym, którzy tego potrzebują. – podkreśla.

Afrykańska Wspólnota Apostołowie Nadziei to zgromadzenie brackie, w którym pierwszym kapłanem będzie - inkardynowany do Diecezji Aba - ksiądz Damian.