Autor: ks. Kamil Przybysz
Odpust w parafii Przemienienia Pańskiego w Łodzi

6 sierpnia przypada Święto Przemienienia Pańskiego. Jest to uroczystość odpustowa Parafii Przemienienia Pańskiego w Łodzi. W tym roku, w okresie pandemii z powodu koronawirusa parafianie licznie zgromadzili się kościele Przemienienia Pańskiego przy ul. Rzgowskiej w Łodzi zachowując zasady bezpieczeństwa, aby oddać cześć Jezusowi Chrystusowi, który przemienił się wobec swoich uczniów na górze Tabor.

Uroczystej Mszy Świętej przewodniczył ksiądz Wiesław Dura. Po Eucharystii i modlitwach do Przemienionego Jezusa odbyła się procesja eucharystyczna wokół kościoła, po której nastąpił śpiew „Te Deum” – Ciebie Boga Wysławiamy.

W uroczystości odpustowej uczestniczyło 18 asyst z łódzkich parafii. Na zakończenie parafialny Zespół Caritas wraz z Asystą przygotował poczęstunek dla asyst przybyłych na Mszę Świętą.