Archidiecezja Łódzka pomaga misjonarzom w Nigerii

Już od kilku lat wierni Archidiecezji Łódzkiej wraz ze swoimi duszpasterzami swoją modlitwą i darem serca wspierają misjonarzy pracujących w Nigerii i innych częściach Afryki. Za zgromadzone fundusze udało się poczynić konkretne działania, o których opowiada  Polski misjonarz posługujący w nigeryjskiej Diecezji Aba - diakon Damian Lenckowski.

- Razem z Archidiecezją Łódzką udało nam się wybudować studnie głębinowe w Diecezji Aba i Diecezji Bomadi. Udało się nam zbudować sierocińce, szkołę dla dzieci ulicy oraz szpitalik. – tłumaczy diakon Lenckowski. – To dzięki ofiarności mieszkańców diecezji udało się tak wiele, za co jako Wspólnota Apostołów Nadziei, bardzo dziękujemy. – dodaje duchowny.

Choć udało się już wiele, wciąż jest jeszcze wiele do zrobienia, wszak bieda mieszkańców Afryki dostrzegalna jest na każdym kroku. Każdy, kto chciałby pomóc i wesprzeć swoją ofiarnością dzieła prowadzone przez Wspólnotę Apostołów Nadziei -  do której należy diakon Damian - może to uczynić wpłacając swój dar serca na konto: ks. dk. Damian Lenckowski, MBank  04114020040000310275883665.