Wyświetleń: 2067
Trwa pierwsza tura rekrutacji do WSD w Łodzi

Dziś w południe rozpoczęła się pierwsza tura rekrutacji do Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi na rok akademicki 2020 / 2021.

- Na zjazd rekrutacyjny przyjechało pięciu kandydatów – wszyscy z terenu Archidiecezji Łódzkiej. - tłumaczy ks. dr Jacek Kacprzak – wicerektor WSD w Łodzi. - Za chwilę kandydaci wezmą udział w egzaminie z wiedzy religijnej, którego celem jest pokazanie nam ich spojrzenia na Kościół, ale także zaprezentowani ich wiedzy religijnej. – dodaje.

W czasie dwudniowego zjazdu aplikujący o przyjęcie do Seminarium Duchownego odbędą rozmowę z rektorem uczelni oraz ojcem duchownym.  – na tej podstawie będziemy wstępnie podejmować decyzję o przyjęciu lub ewentualnym nieprzyjęci do seminarium. – podkreśla ks. Kacprzak.

Wyniki rekrutacji będą znane już w najbliższy piątek. To jednak nie koniec tegorocznego naboru, ponieważ druga tura odbędzie się w dniach 7 – 8 września (poniedziałek/wtorek). Wszystkich odczuwających powołanie - zainteresowanych wstąpieniem w progi WSD i rozpoczęciem formacji przygotowującej do służby kapłańskiej zapraszamy do skontaktowania się z jednym z przełożonych WSD i przyjazdem na druga turę rekrutacji.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć tutaj:  WYŻSZE SEMINARIUM DUCHOWNE W ŁODZI ROZPOCZYNA REKRUTACJĘ!

Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi powołał do istnienia 9 sierpnia 1921 roku pierwszy ordynariusz diecezji łódzkiej bp Wincenty Tymieniecki. Aktualnie w tej łódzkiej uczelni studiuje blisko 40 alumnów, przygotowujących się do kapłaństwa w archidiecezji łódzkiej.