Autor: Łódź Piotrowa
Łódź Piotrowa na wakacjach!
Od 13 do 21 lipca wraz z naszym Duszpasterzem Młodzieży przemierzaliśmy rowerami Wschodni Szlak Rowerowy pokonując ponad 330 km!
Zameldowaliśmy się m.in. na Górze Grabarce, która jest najważniejszym miejscem kultu religijnego wyznawców prawosławia w Polsce. Następnie odwiedziliśmy Pratulin i poznaliśmy historię Męczenników Podlaskich - Wincentego Lewoniuka i 12 towarzyszy, unitów zamordowanych przez wojsko rosyjskie w czasie prześladowań, które nastąpiły w związku z likwidacją unickiej diecezji chełmskiej i przymusowym podporządkowywaniem unitów Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej, w ramach polityki rusyfikacji.
Byliśmy także w Kostomłotach, gdzie znajduje się jedyny na świecie kościół katolicki obrządku bizantyjsko-słowiańskiego. W połowie wyjazdu zregenerowaliśmy siły na spływie kajakowym Krzną i Bugiem. Nasz wyjazd zakończyliśmy w Kodniu, gdzie odwiedziliśmy Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej - Matki Jedności.
Oczywiście nie zabrakło tego co najważniejsze, czyli codziennej Eucharystii.
Jeśli chciałbyś się jeszcze gdzieś z nami wybrać w te wakacje, to zapraszamy na Ekumeniczny wyjazd do wioski Taizé | 8-17 sierpnia 2020!  Nie zastanawiaj się zbyt długo, bo na zgłoszenia nie zostało już zbyt wiele czasu. A więcej szczegółów znajdziesz w WYDARZENIU.